Aranżacja sypialni pod skosami

Poddasze jest idealnym miejscem na urządzenie sypialni. Trzeba brać jednak pod uwagę pewne ograniczenia, które wynikają z ukształtowania takiego pomieszczenia. Oczywiście sypialnia na poddaszu ma wiele plusów: to zazwyczaj miejsce oddzielone od strefy dziennej, dlatego odgłosy dobiegające z niej nie zakłócają snu. Ponadto taka przestrzeń wygląda bardzo przytulnie. Jednakże takie pomieszczenie trudne jest w urządzeniu, dlatego do jego aranżacji najlepiej zatrudnić profesjonalną firmę, której pracownicy znajdą optymalne, praktyczne i estetyczne rozwiązania. Nim zdecydujemy się na zatrudnienie firmy projektującej wnętrza, warto zapoznać się z kilkoma złotymi zasadami, ułatwiającymi odpowiedni wybór koloru ścian i ustawienie mebli w sypialni na poddaszu.

Wielkość pomieszczenia i oświetlenie

Nim zdecydujemy się na adaptację poddasza na sypialnię, musimy upewnić się, że jest ono na tyle duże, aby zmieścić nie tylko łóżko, ale również inne sprzęty: szafę, toaletkę, komodę. Warto również zwrócić uwagę na oświetlenie i tyczy się to każdej, nie tylko urządzonej na poddaszu sypialni. Nie jest bowiem rzeczą bez znaczenia, jakie światło budzi nas ze snu i oświetla nasz pokój w trakcie dnia. Rano światła powinno być najwięcej. Jeśli pomieszczenie jest ciemne, dobrym pomysłem jest instalacja okien połaciowych.

Najważniejsze miejsce w sypialni – łóżko

Dużym problemem podczas urządzania sypialni na poddaszu jest miejsce, w którym powinno stanąć łóżko. Na pewno nie powinno znaleźć się ono tam, gdzie są największe skosy. Co prawda wydaje się, że ze względu na fakt, iż w ten sposób uzyskamy dużą oszczędność miejsca to dobry pomysł, w istocie jest inaczej. Codzienne uderzanie się o poranku w sufit, na pewno nie sprawi, że zaczniemy dobrze dzień. Dlatego łóżko powinno stanąć w miejscu, gdzie wysokość pomieszczenia jest standardowa. Wyznacznikiem, czy miejsce zostało wybrane poprawnie jest to, czy jesteśmy w stanie podejść do łóżka swobodnie, to znaczy w pozycji wyprostowanej. Jeśli mamy do czynienia z łóżkiem małżeńskim, dotyczy to obu stron.

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

Written by:

Skomentuj pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *