Jak urządzić kawalerkę 1
kawalerka aranżacje,  aranżacja wnętrza,  architekt wnętrz,  architekt wnętrz studia,  blog wnętrzarski,  blog wnętrzarski dom,  czy warto wynająć architekta wnętrz,  inspiracje,  jak urządzić mieszkanie,  projektant wnętrz,  projektowanie wnętrz,  trendy,  urządzanie pod klucz,  wykonczenie pod klucz z meblami,  wykończenie wnętrza

Jak urządzić kawalerkę

Kawalerkami nazywane są niewielkie mieszkania, których powierzchnia ma około 20-30 metrów kwadratowych. Często w skład takich mieszkań wchodzi pokój, przedpokój, kuchnia i łazienka. Niekiedy są one tak małe, że kuchnia sprowadzona jest do roli aneksu umieszczonego w jednej ze ścian pokoju. Jak urządzić kawalerkę?

Niestety ze względu na swój metraż kawalerki są często bardzo trudne do aranżacji. Oczywiście zawsze można zastosować kilka znanych trików wnętrzarskich i maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Jeśli jednak marzymy o prawdziwie stylowym i ergonomicznym mieszkaniu koniecznie skorzystajmy z usług firmy zajmującej się aranżacją wnętrz.

Kolory i iluzja optyczna

Jak urządzić kawalerkę? Jednym z podstawowych trików podczas urządzania niewielkich przestrzeni jest odpowiednie wykorzystanie koloru. Powszechnie wiadomo, że kolory jasne powiększają, kolory ciemne zaś optycznie pomniejszają przestrzeń. Często jednak zapominamy o tej zasadzie.

Tymczasem w trakcie aranżacji przestrzeni kawalerki niezastosowanie się do tej zasady niesie katastrofalne skutki. Rezultatem używania ciemnych barw jest znaczne optyczne zmniejszenie i tak niewielkiego metrażu. Oczywiście nie oznacza to, że należy całkiem zrezygnować z ciemnych kolorów. Można ich używać w dodatkach i niewielkich elementach aranżacyjnych.

Jak urządzić kawalerkę?

Kolejną kwestią jest wykorzystanie iluzji optycznej, jaką uzyskać można przez lustra. Lustra odbijają światło i wnętrze w efekcie czego pomieszczenie wydaje się znacznie większe. Lutro warto powiesić naprzeciwko okna, wtedy będzie dawało najlepsze rezultaty. Zainwestować można również meble lustrzane, które także stworzą ciekawy miraż.

Meble i ich wielofunkcyjność

Każdy posiadacz kawalerki wie, że w przypadku takiego mieszkania mniej znaczy więcej. Dlatego świetnie sprawdza się meble spełniające wiele funkcji na raz. Warto zainwestować w rozkładaną sofę, która po rozłożeniu będzie łóżkiem. Zwróćmy uwagę, aby miała skrzynię na pościel. Warto zwrócić uwagę również na systemy meblowe posiadające co najmniej dwie funkcje, np. póła, którą można zmieć w krzesło. Wszystkie te rozwiązania pozwolą na znaczne zaoszczędzenie przestrzeni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook