Kuchenne ciekawostki czyli jak ułatwić sobie życie i uatrakcyjnić kuchnię

Kuchnia jest miejscem, w którym porządek kłóci się z artystycznym nieładem. Warto jednak zadbać o detale, które mogą znacząco usprawnić korzystanie z kuchni. Wpływają także na jej estetykę i funkcjonalność. Zobaczcie kilka inspiracji, które dla Was znaleźliśmy.

Zielono i użytecznie 

Sposobów na sadzenie ziół w kuchni jest sporo. Zaczynając od tych najbardziej oczywistych czyli w doniczkach i na parapecie, kończąc na takich jak poniżej czyli, słoików na ścianie. Podpisy dodatkowo ułatwiają korzystanie z nich, a niezwykle oryginalne zawieszenie sprawia, że robi się z nich ożywiony, zielony obraz.

Cztery kąty

Kąty w kuchni zawsze są kłopotliwe. Jeszcze problem nie jest tak istotny jeśli kuchnia jest na prawdę duża. Wyzwaniem staje się takie zaaranżowanie narożników, aby mała kuchnia na tym skorzystała. Znane są okrągłe szafki, ale dziś prezentujemy też taki w literę „L”. Które bardziej Wam się podobają?

Dodatkowy blat, czemu nie 

To też rozwiązanie idealne do małej kuchni. Wtedy każdy dodatkowy blat się przyda, a w tym rozwiązaniu są to nawet dwa dodatkowe blaty. Niezwykle funkcjonalne rozwiązanie. Spotkaliście się może już z takim w jakiejś kuchni?

Postaw sztućce do pionu

I jeszcze jeden oryginalny pomysł. Tym razem, aby duże łyżki cedzakowe, trzepaczki czy chochelki postawić. Standardowo są one układane albo w tej samej szufladzie co sztućce albo gdzieś poniżej. To rozwiązanie sprawie, że łatwiej znaleźć konkretny sprzęt.

Przyprawy zawsze pod ręką

Pomysłów na przechowywanie przypraw jest bez liku. Proponujemy jednak to poniżej, które jest estetyczne, funkcjonalne i pozwala zachować porządek ale i czytelność tego co mamy, a czego już albo jeszcze brakuje. A jak Wy przechowujecie przyprawy?

Jeśli udało nam się Cię zainspirować skontaktuj się z naszymi projektantami a na pewno wspólnie uda Wam się zaaranżować wnętrze w taki sposób, że będzie zarówno klimatyczne jak i funkcjonalne.

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

Written by:

Skomentuj pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *