Kuchnia doskonała – jak ją zaprojektować? 1
urządzanie kuchni zasady,  aranżacja kuchnia,  aranżacja wnętrza,  architekt wnętrz,  architekt wnętrz studia,  blog wnętrzarski,  blog wnętrzarski dom,  czy warto wynająć architekta wnętrz,  inspiracje,  jak urządzić dom,  jak urządzić mieszkanie,  kuchnia urządzanie,  projektant wnętrz,  projektowanie wnętrz,  trendy,  wykończenia wnętrz domu,  wykończenie wnętrza

Kuchnia doskonała – jak ją zaprojektować?

trójkąta roboczegoW niewielkich mieszkaniach, w których trudno o salon z prawdziwego zdarzenia to często kuchnia staje się sercem domu. To tu spotykamy się na posiłki, gotujemy, a czasem również spędzamy czas ze znajomymi. Projektując wymarzoną kuchnię, należy pamiętać, zatem zarówno o jej funkcjonalności, jak i wyglądzie.

Proste i funkcjonalne rozwiązanie zdecydowanie ułatwia codzienne czynności, jak przyrządzanie posiłków czy pieczenie. A chwile spędzone w ładnej kuchni będą dla nas przyjemnością.

Kuchnia doskonała

Nie ma dobrej kuchni bez odpowiedniego projektu. Ponieważ już na etapie projektowania należy zastanowić się, w jaki sposób osiągnąć zamierzony efekt. Dlatego aranżację kuchni najlepiej powierzyć w wyspecjalizowane ręce projektantów wnętrz.

Zasada trójkąta roboczego

Prawidłowo wykonany projekt kuchni powinien uwzględniać zasady ergonomii kuchenne. Pod tym pojęciem kryje się wykonanie takiego pomieszczenia, aby przygotowanie oraz serwowanie potraw było możliwie jak najbardziej komfortowe i proste.

Najprościej będzie zachować odpowiednią ergonomię poprzez zachowanie następujących stref kuchennych: gromadzenia zapasów, gromadzenia naczyń, zmywania, przygotowania posiłków i obróbki termicznej.

Odpowiednie rozmieszczenie stref pozwoli na łatwe poruszanie się po pomieszczeniu. Nie powinniśmy zapominać również o zasadzie trójkąta roboczego. Należą do niego trzy najczęściej używane powierzchnie kuchenne, czyli lodówka, zlewozmywak oraz kuchenka.

Bezpośrednio przy trójkącie powinien znajdować się blat roboczy, na którym można przygotowywać posiłki. Warto podkreślić również, że należy zwrócić szczególną uwagę na wysokość blatów.

Kuchnia doskonała. Akcesoria – kuchenny niezbędnik

Równie istotne, jak duże AGD i ustawienie stref, ważne są również akcesoria i mniejsze AGD. Wszystko to powinno być odpowiednio dopasowane do stylu życia domowników. Niezależnie od tego, jaki sprzęt i akcesoria wybierzemy należy pamiętać, aby były one z jednej linii wzorniczej. Albo przynajmniej warto postawić na modele zbliżone designem i kolorem. Dzięki temu we wnętrzu zostanie zachowana spójna konwencja stylistyczna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook