Projektowanie wygodnej kuchni
inspiracje,  aranżacja wnętrza,  architekt wnętrz,  architekt wnętrz studia,  blog wnętrzarski,  blog wnętrzarski dom,  jak urządzić dom,  jak urządzić mieszkanie,  kuchnia urządzanie,  projektant wnętrz,  projektowanie wnętrz,  trendy,  urządzanie kuchni zasady,  urządzanie pod klucz,  wykończenia wnętrz domu,  wykonczenie pod klucz z meblami,  wykończenie wnętrza

Kuchnia – serce domu

Wygodna kuchnia jest podstawą sprawnie działającego gospodarstwa domowego. To tutaj domownicy spędzają czas, przygotowując oraz spożywając posiłki, tu przy herbacie opowiadają sobie o przebiegu dnia. Kuchnia jest prawdziwym sercem domu, miejscem, które niemalże wszystkim kojarzy się z ciepłem domowego ogniska. Dlatego właśnie niezwykle istotne jest jej odpowiednie urządzenie.

Musi ona być funkcjonalna, komfortowa, ale również estetyczna. To niezwykle dużo wymagań! W związku z tym zaprojektowanie kuchni i pieczę nad jej wykonaniem warto powierzyć profesjonalnej firmie. Wiele z nich nie tylko ustali z nami wizję przestrzeni, ale również przygotuje kosztorys i zatroszczy się o wszystkie dotyczące remontu detale. Nim zaczniemy konsultacje, warto dowiedzieć się co nieco o podstawowych zasadach projektowania kuchni.

Zasada trójkąta roboczego

Podczas planowania kuchni warto pamiętać o złotej zasadzie projektowania przestrzeni kuchennej, tzw. trójkącie roboczym. Zasada ta ma ułatwić urządzenie wygodnej kuchni, w której sprzęty rozmieszczone są w taki sposób, że podczas przygotowania posiłków nie będziemy musieli biegać z jednego końca kuchni na drugi i z powrotem. A to dzięki ergonomicznemu i wygodnemu dla użytkownika ustawieniu podstawowych urządzeń kuchennych, które odpowiadają strefom kuchennym w wierzchołkach trójkąta narysowanego na rzucie pomieszczenia. W wierzchołkach znajdują się: lodówka – jako główny  i najważniejszy element w strefie przechowywania, zlewozmywak – w strefie mycia oraz kuchenka – podstawowe narzędzie do gotowania. Takie ustawienie zgadza się z kolejnością wykonywania działań podczas gotowania – wyjmowanie produktów z lodówki, mycie ich i gotowanie.

Kuchnia a miejsce do jedzenia

Współcześnie niewiele domów posiada osobną jadalnię. Często jest ona połączona z pokojem dziennym, a najczęściej właśnie z kuchnią. Projektanci wnętrz zatroszczą się, aby stół i krzesła w kuchni nie przeszkadzały w pracy podczas gotowania, a z drugiej strony, aby były wygodnym miejscem do spożywania posiłków. Ważne jest również, aby kącik jadalny był stylem dopasowany do reszty pomieszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook