Kuchnia w stylu rustykalnym

Styl rustykalny wyraźnie wskazuje na swoje prowincjonalne pochodzenie przez elementy wystroju zakorzenione w tradycji wiejskich chat i dawnych dworów. Na klimat takich wnętrz mają wpływ takie elementy, jak wypalana glina, naturalne płótna, plecione wikliny i powszechnie stosowane elementy roślinne. Dzięki naturalnym materiałom, jak drewno czy kamień, pomieszczenie zyskuje niepowtarzalny charakter a wszelkiego rodzaju wzorzyste kafelki nadają jej oryginalnego klimaty. Aby kuchnia zachowała doskonałą funkcjonalność oraz niepowtarzalny styl rustykalnych, wiejskich chat warto zwrócić się o pomoc do firm zajmujących się aranżacją i projektowaniem wnętrz. Współpraca z profesjonalnymi projektantami da efekt, którym będziemy cieszyć się przez kilkanaście lat.

Styl rustykalny

Kuchnia w stylu rustykalnym, poprzez wykorzystanie naturalnych materiałów, doskonale wpasowuje się w popularny obecnie trend eco. W kuchni znajdzie się miejsce przede wszystkim dla drewnianych mebli o bardzo prostej formie oraz elementów murowanych, takich jak ściany z czerwonej cegły, piece, a także półki i półeczki. Centralnym punktem w rustykalnej kuchni powinien być duży stół, wokół którego buduje się całą aranżację. Najlepiej sprawdzą się meble stylizowane na stare lub po prostu kupione na portalach meble używane w odpowiednim stylu. Ważne są również kolory i materiały wykorzystane w stylu rustykalnym. Kuchnia powinna być jasne i przytulna. Doskonale sprawdzi się jasny błękit, zieleń, delikatne brązy, żółcienie i szarości. Barwa ścian ma być tłem dla drewna i wydobywać jego naturalne piękno. Wybierając tkaniny, zwracajmy uwagę na len, bawełnę – czyli wszystko, co naturalne i swojskie.

Wygodna kuchnia

Pamiętajmy, że nawet oddana w najmniejszych szczegółach kuchnia rustykalna to nadal pomieszczenie użytkowe, a nie skansen. Ergonomia w kuchni oparta jest na zasadzie trójkąta roboczego. Zasada ta oparta jest na określeniu działań, które wykonujemy w kuchni. Zatem najpierw wyjmujemy produkty z lodówki, potem je myjemy, a następnie wrzucamy do garnka, na patelnię lub do piekarnika. Zatem wierzchołkami trójkąta są: lodówka, zlewozmywak i kuchenka. To właśnie oparta na tej zasadzie kuchnia rustykalna będzie wygoda w użytkowaniu.

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

Written by:

Skomentuj pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *