Łazienka w czarni i bieli
łazienka w czerni i bieli,  aranżacja wnętrza,  architekt wnętrz,  blog wnętrzarski,  blog wnętrzarski dom,  inspiracje,  jak urządzić dom,  jak urządzić mieszkanie,  łazienka aranżacje,  łazienka nowoczesna,  łazienka w bieli i szarości,  porady architekta wnętrz

Łazienka w czerni i bieli. 3 powody na TAK!

Łazienka to pomieszczenie, z którego każdy z domowników korzysta przynajmniej kilka razy w ciągu każdego dnia. Aranżacje tego ważnego wnętrza należy dobrze przemyśleć, aby każdy z mieszkańców domu czuł się w nim dobrze. Jeśli nie masz pomysłów na projekt łazienki, możesz zlecić to zadanie profesjonalistom, którzy dopasują łazienkę do Twoich potrzeb. Łazienka w czerni i bieli.
Biel to kolor bardzo często wybierany przy projektowaniu łazienek. Kojarzy się nam z perfekcyjną czystością. Poza tym powiększa optycznie nawet niewielkie pomieszczenia. Kolejnym atutem bieli jest fakt, że bardzo łatwo zmienić klimat białego wnętrza – wystarczy wprowadzić do niego dodatki w innym kolorze.

Łazienka w czerni i bieli

Zestawienie bieli z czernią to absolutna klasyka. Dwa skrajne kolory świetnie do siebie pasują i przywołują skojarzenia z czarno-białym filmem, nocą i dniem albo z symboliką Yin i yang (dualizmu otaczającego nas świata). Łazienka w czerni i bieli. Czerń tworzy z bielą najsilniejsze kontrasty. Te dwa kolory można wykorzystać do aranżacji w różnych stylach.

Łazienka nowoczesna

W nowoczesnej aranżacji możemy do pomieszczenia o białych ścianach wstawić czarną wannę lub jej obudowę. Czarną umywalkę i resztę ceramiki łazienkowej, uzyskując w ten sposób ciekawe wyeksponowanie tych rzeczy. Możemy też np. zrobić czarną podłogę i czarno-białe ściany, które świetnie będą współgrały z białą ceramiką łazienkową albo odwrotnie – postawić na białą podłogę i ceramikę, a ściany zrobić w kolorze czarnym. Czerń i biel to czyste barwy, które idealnie harmonizują z nowoczesnym wzornictwem.

Łazienka retro

Biel z czernią równie dobrze sprawdzą się we wnętrzach projektowanych w stylu retro. W takich aranżacjach warto postawić na klasyczną białą ceramikę, dodać do niej stylizowaną armaturę, a czerń wykorzystać w wykończeniu podłogi. Np. drobną czarno-białą mozaiką albo dużymi płytkami ułożonymi w biało-czarną szachownicę. Dobrze będzie wyglądać pomieszczenie, w którym dominuje biel, a czerń stanowi tylko dodatek. Mogą to być np. czarne ramy na lustra i czarna szafka pod umywalkę.
Biel i czerń to kolory uniwersalne i ponadczasowe. Od lat są niezmiennie modne, dlatego stawiając na nie w aranżacji naszej łazienki mamy pewność, że wnętrze będzie wyglądać atrakcyjnie nawet za wiele lat.

Jeden Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook