Łazienka przyszłości. 4 trendy 1
aranżacja wnętrza,  architekt wnętrz,  blog wnętrzarski,  blog wnętrzarski dom,  inspiracje,  jak urządzić dom,  jak urządzić mieszkanie,  kompleksowe remonty,  na etapie planowania remontu.,  porady architekta wnętrz,  projektant wnętrz,  projektowanie wnętrz

Łazienka przyszłości. 4 trendy

W czasach bardzo dynamicznego rozwoju techniki, kiedy to co jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się nie możliwe, a dziś  jest już faktem, bardzo trudno jest określić jak wyglądać będzie nasza łazienka przyszłości za 5, 10 czy też 15 lat.

Zmiany w wykończeniu i aranżacji łazienek są oczywiście nieuchronne i nierozsądnym byłoby twierdzenie, że w przyszłości niewiele się zmieni, ale pozostaje pytanie: w którą stronę to wszystko pójdzie? Daje się zauważyć kilka trendów, którymi być może będą podążać architekci łazienek przyszłości.
łazienka z elektroniką
                                         http://www.frazpc.pl/aktualnosci/232071

Inteligentna łazienka

Oczywistym jest, że nowoczesna łazienka będzie czerpać pełnymi garściami z dostępnych technologii. Inteligentna łazienka przyszłości to taka, która wyposażona jest w masę różnych czujników, które wyczuwają nasze potrzeby i nastroje.

Inteligentne łazienki naszpikowane elektroniką istnieją już dzisiaj, więc co może się zmienić za parę lat? Przede wszystkim technologia, która dziś jest droga w zastosowaniu, potanieje i inteligentna łazienka nie będzie dobrem luksusowym, ale normą. Problemem nie będą wodoodporne ekrany znajdujące się na ścianach, czy też w lustrach, sterowane gestem lub głosem.

Interesującym pomysłem wydaje się “inteligentna podłoga” po zetknięciu z którą odczujemy gorący piasek albo morską wodę. Czujniki zamontowane w łazienkach przyszłości mogą pełnić jeszcze jedną rolę, czyli zbierać informację o stanie naszego zdrowia (np. badanie moczu, śliny, monitorowanie akcji serca) i ostrzegać zawczasu o niepokojących objawach albo nawet kontaktować się z lekarzem.

Oby tylko natłok gadżetów w łazience nie przeszkadzał nam w relaksie, więc można by było na wszelki wypadek zrezygnować z videotelefonu w wannie.

łazienka elektroniczny kran

http://www.bitterwallet.com/tap-into-the-future-with-the-kitt-of-the-bathroom/10444

Bliżej natury

Wcale nie jest powiedziane, że rozwój elektroniki wyznaczy wygląd łazienki przyszłości. Być może człowiek żyjący na co dzień pośród czujników i ekranów zapragnie wrócić do natury i wykorzysta w tym celu łazienkę. Wzięcie mogą mieć więc naturalne materiały wykończeniowe takie jak drewno czy też kamień. Łazienka w stylu eko to taka, która oszczędza wodę, więc zapewne powstaną zaawansowane systemy i czujniki, które zapobiegną jej marnowaniu. Ciekawym rozwiązaniem jest prototypowy system wtórnego użycia wody, który wykorzysta do jej oczyszczania rośliny.

łazienka szki rośliny do czyszczenia wody

http://www.veolia.co.uk/media/media/research/take-look-inside-house-future/discover-bathroom-future

Wyrazić siebie przez łazienkę

W ostatnich latach zauważalny jest wzrost rangi łazienki w naszym domu. Spędzamy w niej coraz więcej czasu i dodajemy jej coraz więcej funkcji. Łazienka ma więc być spersonalizowanym miejscem  w którym odcinamy się od codzienności, odpoczywamy fizycznie i psychicznie i dbamy o swoje ciało. Ten trend zapewne utrzyma się w przyszłości. Mnogość możliwości urządzenia łazienki przyszłości sprawi, że będziemy mogli dopasować wystrój łazienki do siebie, a nie tylko wybrać jeden z popularnych schematów. Pokaż mi swoją łazienkę, a ja powiem Ci kim jesteś? Czemu nie.

łazienka przyszłośi decoria                          http://deccoria.pl/warto-zobaczyc/nowosci-na-rynku-lazienka-przyszlosci,7,49.html

Łazienka przyszłości

A czy Twoja łazienka wyraża Ciebie, czy przydałyby się jej jakieś poprawki? Weź udział we wspólnym konkursie Salonów Hoff i firmy Valent, a my pomożemy Ci dopasować Twoją łazienkę do Twojego stylu. Przedstaw nam swoją łazienkę (opis, zdjęcie, film) i przekonaj nas, że to właśnie Tobie powinniśmy pomóc ją wyremontować. Szczegóły w linku poniżej.

https://www.facebook.com/events/114927038849727/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook