Lubię to – wyjątkowe miejsca w naszym domu.

Bo ja to lubię

Ponoć o gustach się nie dyskutuje. To samo mogłoby dotyczyć ulubionych miejsc w naszym domu, które wiążą się zazwyczaj z jakimiś wyjątkowymi dla nas przedmiotami bądź jakąś przestrzenią, w której lubimy przebywać.

Weźmy taki stary fotel, który dostaliśmy jeszcze od dziadka. Darzymy go sympatią mimo tego, że nadgryzł go ząb czasu, wcale nie jest najwygodniejszy i nie pasuje do wystroju salonu. Ktoś inny pozbyłby się tego mebla jak zwykłego rupiecia, ale dla nas liczy się wartość sentymentalna. A że nie pasuje? Czasami są rzeczy ważniejsze od spójności wystroju naszego mieszkania, jak nasze samopoczucie i nasz szeroko rozumiany komfort.

Kwestia przywiązania

Dość powszechne jest przywiązanie do mebli, które są pamiątkami rodzinnymi. Sprzęty takie nader często nie komponują się z wystrojem naszego mieszkania. Przestaje mieć znaczenie również funkcjonalność. W tym miejscu przytoczę historię pewnego mojego znajomego, który stolik kawowy traktował jak muzealny eksponat. Nikt nie mógł go ruszać, nie mówiąc już o tym, żeby zabrudzić go kroplą kawy czy herbaty.

Ulubione miejsca w domu to często miejsca azylu, tam czujemy się bezpiecznie i znamy je bardzo dobrze. Przykładem tu może być szopa z narzędziami, w której spędzamy dużo czasu na majsterkowaniu i tylko my wiemy gdzie można tam znaleźć klucz francuski.

Wbrew modzie

Ulubione miejsca w naszym domu wymykają się trendom urządzania wnętrz, które w ich przypadku przestają mieć znaczenie. Ulubione miejsce to nasza osobista przestrzeń, a nie wynik podążania za modą. Może się zatem zdarzyć tak, że nasze ulubione miejsce w domu jest totalnie niespójne z większą przestrzenią w której jest osadzone. Każda ingerencja w nie zdążająca do dopasowania go do „całej reszty” może wiązać się z utratą właściwości, za które nasze ulubione miejsce tak cenimy. Nie wchodzi w grę przemalowanie ulubionego stolika kawowego, gdyż lubimy go takim jakim jest.

A jakie jest ulubione miejsce w Twoim domu? Podziel się tym z innymi i weź udział w konkursie na naszym Facebooku

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

Written by:

Skomentuj pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *