Minimalizm w wystroju wnętrz

Główną zasadą minimalizmu jest „im mniej, tym lepiej”. Jak wskazuje nazwa, wszystko powinno być minimalne. Styl ten charakteryzuje się prostotą formy i oszczędnością detali. Na aranżację składają się przede wszystkim bryły elementarne, stonowane barwy, kanciaste formy i dobrze oświetlone powierzchnie. To styl stawiający na przestronność, spokój i harmonię. W stylu minimalistycznym najczęściej powierzchnie są gładkie i bardzo ważne jest zastosowanie na nich odpowiednich kolorów. Często wykorzystuje się podstawowe, wyraziste barwy. Ponadto duże znaczenie mają biel, czerń i szarość. Minimalistyczne wzornictwo cechuje lekkość, która doskonale wygląda w nowoczesnych i industrialnych wnętrzach. Aranżacja mieszkania w stylu minimalistycznym nie jest łatwa, dlatego marząc o takim wnętrzu warto zatrudnić profesjonalną firmę projektującą wnętrza.

Światło w stylu minimalistycznym

Elementem, który podkreśla charakter nowoczesnego i oszczędnego wnętrza jest bez wątpienia światło. Idealnym rozwiązaniem są kinkiety. Kilka umieszczonych blisko siebie pozwala oświetlić duże powierzchnie, czyniąc pomieszczenie jasnym i przestronnym po zapadnięciu zmroku. Kinkiety dyskretnie zapewnią stały dopływ światła, podkreślając efekt oszczędnej prostoty. Jeszcze bardziej nowoczesny efekt zapewni zastosowanie taśm LED. Warto podkreślić, że są one niezwykle proste w montażu i idealnie spełniają założenia minimalizmu. Taśmy LED można zamontować w podwieszanym suficie, przy brzegach sofy albo łóżka, a także pod szafkami.

Materiały we wnętrzu minimalistycznym

Wnętrza minimalistyczne wyglądają zazwyczaj na drogie, eleganckie czy wręcz luksusowe. Materiałami najczęściej wykorzystywanymi do stworzenia takich wnętrz jest kamień, stal, aluminium, szkło, MDF lakierowany, szkło barwione. Z drewna wykonuje się niewiele elementów lub nie używa się go wcale. Zamiast płytek, zarówno w łazience, jak i w kuchni, często wykorzystuje się barwione szkło. Meble natomiast odznaczają się prostymi, geometrycznymi formami pozbawionymi zdobień. Fronty są zazwyczaj gładkie, lakierowane bez widocznych zdobień. Sprawdzają się również eleganckie zabudowania pod sam sufit, tworzące jedną płaszczyznę ze ścianami.

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

Written by:

Skomentuj pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *