Kolory Twojego wnętrza – najnowsze trendy kolorystyczne w aranżacji wnętrz

Między estetyką a trendami

Jesteś właśnie po remoncie? Urządzasz swoje mieszkanie od podstaw? A może chcesz po prostu „odświeżyć” wystrój Twojego mieszkania? W każdym z tych przypadków zastanawiasz się zapewne jak urządzić swoje gniazdko w taki sposób, żeby było estetyczne, a przy tym trendy. Kluczowym wydaje się tutaj dobór kolorystyki różnych elementów, o czym dzisiaj trochę opowiem. Jeśli więc jesteś daltonistą bądź daltonistką to spokojnie możesz ominąć ten wpis :).

Modne kolory i faktury

Na początku kiedy wszystko co dotyczy wystroju leży w naszych rękach, stajemy przed bardzo ważną decyzją – jak ozdobić ściany? Tutaj możliwości jest wiele. Możemy podążać za trendami z zeszłego roku i postawić na cegłę w odcieniach bieli lub w naturalnej kolorystyce. Zgodnie z najnowszymi trendami ściany można wykończyć za pomocą drewna bądź różnego rodzaju panelami, które mogą występować w barwach ziemi (ewentualnie lekko przydymionych). Sprawdzą się też panele trójwymiarowe, imitujące piasek lub skórę bądź [i] przedstawiające abstrakcyjne formy.

Inspiracje z wybiegu dla modelek

Najnowsze trendy odzieżowe wnoszą do projektowania wnętrz takie kolory jak wino, przybrudzone bordo, bordowo- brązowy czy też rdzawo- brązowy. W tym miejscu szczerze współczuję wszystkim facetom, którzy mogą mieć spory problem z wyobrażeniem sobie tych barw :). Wspomniane kolory sprawdzą się nie tylko na ścianach i meblach, ale również w dodatkach. Decyzja dotycząca tego jakie kolory będą stanowić tło, a jakie wysuną się na pierwszy plan należy tutaj do Ciebie. Chodzi o to, żeby stworzyć za pomocą tych barw wyjątkową, indywidualną przestrzeń.

Biel i lakier

Na koniec jeszcze parę słów o kuchni. Biel ścian wydaje się dobrym, sprawdzonym rozwiązaniem, szczególnie w połączeniu z drewnem, kamieniem i szkłem. Sprawdzą się też meble w lakierze, ale koniecznie matowym, gdyż powierzchnie błyszczące stają się passe. To samo dotyczy również mebli poza kuchnią.

Także pamiętajcie: nie wszystko złoto co się błyszczy.

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

Written by:

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *