Przełam schemat czyli najnowsze trendy w meblarstwie

Urządzasz właśnie mieszkanie i jesteś na etapie kupowania mebli? Co prawda możesz zaaranżować swoje gniazdko według jednego z popularnych schematów, ale czy na pewno tego chcesz? Warto przyjrzeć się najnowszym trendom meblarskim i skonfrontować je z Twoimi upodobaniami.

Powrót do natury

stolik drewnniany

Współczesny człowiek jest na co dzień otoczony       przez coraz to bardziej wymyślne wytwory techniki. Nic więc dziwnego, że gdzieś tam pojawia się tęsknota za naturą. Dużym zainteresowaniem cieszą się więc „surowe” meble z mało przetworzonego drewna, na    którym nierzadko widać słoje. W ten sposób mogą być wykonane stoliki, ławy oraz taborety. Meble tego typu często możecie wykona samodzielnie. Masz w piwnicy starą drewnianą skrzynię? Zrób z niej stolik!

Zszyte z kawałków

Narzuty i obicia wykonane z patchworkowej tkaniny są obecnie na topie. Stosując połączenie różnych kawałków tkanin o geometrycznych wzorach można dać nowe życie starym meblom, albo sprawić, żeby nowoczesne meble nabrały oryginalności. Najlepiej jak wygląda to wszystko na ręczną robotę.

patchworkowakanapa                            fotelpatchworkowy

Lekcja geometrii

meblegeometryczne2Większość z Was nie chciałaby zapewne wrócić do szkolnej ławki, żeby zgłębiać tajniki matematyki. Geometria może być jednak Waszą przyjaciółką. Może warto jest przełamać schemat Waszego mieszkania wprowadzając ożywiające, geometryczne kształty? Tutaj z pomocą przyjdą Wam meble kobikowe, które często składają się z różnych modułów, które możecie łączyć wedle Waszego uznania.

Im mniej tym lepiej

Natłok sprzętów w mieszkaniu jest passe. Niech ich będzie tyle ile rzeczywiście jest niezbędne, szczególnie jeśli mówimy o niewielkich przestrzeniach mieszkaniowych. Miejsce pomogą Wam zaoszczędzić meble wielofunkcyjne. Skrajny minimalizm w wystroju wnętrz przejawia się w zdaniu : Po co nam stołek na czterech nogach, skoro wystarczą trzy?

minimalizmmeble           meblekompaktowepółkotapczan

Własny styl

Najnowsze trendy w meblarstwie mogą dać Wam pewne wskazówki dotyczące tego jak można urządzić mieszkanie, co nie oznacza, że musicie ślepo za nimi podążać. Niech powyższe inspiracje będą Wam pomocne w tworzeniu własnego, oryginalnego stylu mieszkania, w którym będziecie się po prostu dobrze czuć.
W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących aranżowania Waszego locum, warto zwrócić się do specjalisty.

Valent – Wnętrza & Remonty & Wykończenia & Meble na wymiar

Zapraszamy też do dyskusji na grupie Aranżacja wnętrz PORADY

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

Written by:

Skomentuj pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *