Remont kompleksowy, czyli jaki?

Kiedy decydujemy się oddać remont naszego mieszkania czy domu firmie specjalistycznej, oczekujemy, że zajmie się ona już tym od A do Z zrzucając z nas cały ciężar tego – trzeba przyznać – dość skomplikowanego przedsięwzięcia. Wiele firm posiada w swojej ofercie usługę remontu kompleksowego, ale mało kto już na wstępie określa co przez to rozumie.

Szukając wykonaywcy wspomnianego remontu kompleksowego , sprawdzamy zazwyczaj oferty kilku firm, żeby mieć jakieś porównanie. I nagle okazuje się, że każdy ma inne wyobrażenie tego czym jest remont kompleksowy i jaki zakres działań obejmuje:  my, firma A, firma B itd..

Kompleksowość

całośćwyróżniający

Przyjrzyjmy się samemu zwrotowi kompleksowy. Jak podaje słownik języka polskiego PWN: kompleksowy to taki który „obejmuje całość elementów lub zagadnień, a nie tylko ich fragment”. Jak to się ma do remontu? Czy wykończenie mieszkania od stanu deweloperskiego, kiedy do wprowadzenia się brakuje tylko mebli kuchennych i drzwi wewnętrznych to już remont kompleksowy, czy jeszcze nie? Gdzie leży granica? Oczywiście wszelkie wątpliwości można rozwiać poprzez kontakt z potencjalnym wykonawcą, ale gdy przeglądamy wiele ofert, nie zawsze jest na to czas i dobrą praktyką jest określenie już na stronie internetowej zakresu prac, które wchodzą w skład remont kompleksowego danego wykonawcy.

No to kapitalnie

zniszczony budynek

Oprócz zwrotu remont kompleksowy spotykamy jeszcze szereg innych o podobnych znaczeniu. Mamy więc remont kapitalny (zwany często remontem generalnym),  który wedle jednej z najpopularniejszych definicji oznacza szereg prac zmierzających do wymiany lub naprawy wszystkich zużytych elementów budynku i wyposażenia. I wtedy mamy do czynienia z wymianą wszelkich instalacji, pracami wykończeniowymi, wymianą drzwi itd.. Czasem jednak wymieniamy pewne rzeczy, nie dlatego, że są zniszczone, ale ponieważ zmieniamy wystrój wnętrza i tu ta terminologia zawodzi.

Pod klucz

klucze

Inne określenie to remont pod klucz, który rozumiemy intuicyjnie. Wyobrażamy sobie, że powierzamy remont pewnej firmie, która po zakończonych pracach daje nam klucze do mieszkania, a nam pozostaje tylko przyjemność wprowadzenia się. Tu rzecz się ma podobnie jak przy remoncie kompleksowym. Znowu trzeba dokładnie uszczegółowić z wykonawcą co zastaniemy otwierając po remoncie  drzwi do naszego mieszkania przysłowiowym kluczem. Firmy, które tak często używają zwrotu „pod klucz”, bardzo rzadko precyzują o jaki zestaw prac im chodzi już na poziomie firmowej strony internetowej.

 Remont kompleksowy a la Valent

Valentrealiacjazmeblami

 Nie jesteśmy w stanie określić co przez pojęcie „remont kompleksowy” rozumieją wszystkie inne firmy, ale możemy powiedzieć jak to wygląda u nas. Decydując się na usługę remontu kompleksowego w firmie Valent , macie absolutną pewność, że zostanie wykonany pełny zestaw prac, który pozwoli Wam się wprowadzić i użytkować mieszkanie (warto tu zwrócić uwagę na wykonanie wszelkich mebli na wymiar oraz zamówienie sprzętów potrzebnych np. w salonie czy sypialni).

Pełen zakres robót, zakupionych materiałów wykończeniowych oraz sprzętów zostanie ujęty w szczegółowym planie finansowym inwestycji, który zwyczajowo załączamy do umowy.

Na wszelkie pytania dotyczące remontów kompleksowych w firmie Valent, chętnie odpowiedzą nasi specjaliści .

 

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

Written by:

Skomentuj pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *