ZIELONO MI, CZYLI RZECZ O KOLORZE ROKU 2017 1
aranżacja wnętrza,  architekt wnętrz,  architekt wnętrz studia,  blog wnętrzarski,  blog wnętrzarski dom,  czy warto wynająć architekta wnętrz,  inspiracje,  jak urządzić dom,  jak urządzić mieszkanie,  kolor roku,  kolor ścian,  projektant wnętrz,  projektowanie wnętrz,  trendy,  wykończenia wnętrz domu,  wykończenie wnętrza

ZIELONO MI, CZYLI RZECZ O KOLORZE ROKU 2017

Greenery to odcień koloru zielonego z domieszką żółtego, który ma wieść prym w architekturze, modzie, urbanistyce i designie w 2017 roku. Skąd to wiemy? Tak ogłosiła swoista wyrocznia w kwestii trendów kolorystycznych, czyli amerykański Instytut Pantone. Kolor roku 2017. Niezwykle trafnie typuje barwy, które później potrafią zdominować różne dziedziny życia. Czy propozycja Pantone spotka się z naszą akceptacją i w 2017 roku?

Będziemy mieć do czynienia z „zieloną rewolucją”? Kolor roku 2017 – Greenery.

ZIELONO MI, CZYLI RZECZ O KOLORZE ROKU 2017 2

www.viva.pl

Kolorowa wyrocznia

Pantone Inc. to amerykański twórca systemów używanych w branży poligraficznej, który zasłynął stworzeniem powszechnie używanego systemu identyfikacji barw (kolor roku 2017 w tej skali oznaczony jest jako 15-0343 ). Co jednak daje prawo Instytutowi Pantone do wyznaczania kolorystycznych trendów już od 17 lat? Wedle zapewnień specjalistów z Pantone Inc. typowanie koloru (czy też kolorów) roku to żmudny proces, który trwa około 9 miesięcy i polega na badaniu trendów tworzących się między innymi w modzie, designie, czy nawet motoryzacji. Nie wiadomo jednak do końca czy trafność w typowaniu wiodących kolorów przez Instytut Pantone wynika z rzetelności badań, czy jest to samospełniająca się przepowiednia?

ZIELONO MI, CZYLI RZECZ O KOLORZE ROKU 2017 3

www.saxoprint.co.uk

Filozofia Greenery

Wróćmy jednak do samego kolor roku 2017. Okazuje się, że Greenery to nie tylko określenie koloru (numeru w skali Pantone), ale cała „zielona filozofia”. Niektóre skojarzenia z Greenery wydają się tutaj oczywiste np.: to, że zielony to kolor budzącej się wiosną do życia przyrody. Greenery jest więc kolorem nowego początku, świeżego startu. Kojarzony jest również z ruchem eko i zdrowym trybem życia. Ma nawet swoje znaczenie społecznie gdzie oznacza porozumienie ponad podziałami i wspólne działanie dla ogólnego dobra. Greenery to świeżość, natura i harmonia przenikająca niemal każdą dziedzinę życia.

ZIELONO MI, CZYLI RZECZ O KOLORZE ROKU 2017 4

www.pixabay.com

Na nową drogę życia  

Filozofia greenery świetnie wpisuje się w sam akt zawarcia małżeństwa, bo przecież jest to pewien początek i nadzieja na dobre wspólne życie. Dodatkowo niezależnie od pory roku w której bierze się ślub, zieleń zawsze sprowadzi odrobinę wiosny. Oczywiście ciężko jest wyobrazić sobie zieloną suknię Panny Młodej, czy też zielony garnitur Pana młodego, ale już zielone akcenty w wystroju weselnych sali dają ciekawy efekt ożywienia.

ZIELONO MI, CZYLI RZECZ O KOLORZE ROKU 2017 5

www.abcslubu.pl

Kolor roku 2017. Greenery nie dla wszystkich?

Kolorystyczne typy Instytutu Pantone na rok 2017 nie wszystkim się podobają. Wielu ludzi nie wyobraża sobie, że nagle greenery zaistnieje w ich garderobie bądź zdominuje ich wnętrza. Nie musimy jednać od razu iść na całość i wystarczą zielone akcenty, zarówno w naszym ubiorze jak i wystroju naszych mieszkań. Greenery potrafi ożywić nieco ponure czy też sterylne wnętrza. Dlaczego zaś mielibyśmy nie dodać trochę zielonych elementów do naszej garderoby skoro zrobili to w swoich kolekcjach tacy modowi pionierzy jak: Pucci, Kenzo, Gucci czy Prada?

ZIELONO MI, CZYLI RZECZ O KOLORZE ROKU 2017 6

www.showroom.pl

Czy odcień Greenery sprawdzi się w Twoim wnętrzu? Z jakimi kolorami można go łączyć? W tych kwestiach najlepiej jest poradzić się specjalistów. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Jeden Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook