Zróbmy remont! Tak.. ale o co mi tak właściwie chodzi? 1
kompleksowe remonty,  aranżacja wnętrza,  architekt wnętrz,  architekt wnętrz studia,  blog wnętrzarski,  blog wnętrzarski dom,  czy warto wynająć architekta wnętrz,  ile kosztuje remont,  jak urządzić dom,  jak urządzić mieszkanie,  jak wybrać architekta wnętrz,  jak znaleźć dobrego projektanta wnętrz,  plan finansowy,  projektant wnętrz,  projektowanie wnętrz,  trendy,  urządzanie pod klucz,  wykończenia wnętrz domu,  wykonczenie pod klucz z meblami,  wykończenie wnętrza

Zróbmy remont! Tak.. ale o co mi tak właściwie chodzi?

Remont. Oto stoi przed nami przestrzeń, zupełnie pusta lub zagracona, a my pełni radości i lęku przed nieznanym wypowiadamy te magiczne słowa: „zróbmy remont”! Tak samo jak i w każdej innej dziedzinie zawsze najlepiej zacząć od postawienia sobie właściwych pytań. Niektóre z sugerowanych przeze mnie pytań mogą wydać się zbędne przez wzgląd na swoją oczywistość. Natomiast nie przywiązywał bym do tego zbytniej wagi, ponieważ pewna konsekwencja w odpowiadaniu sobie na „trudne oczywiste” pytania doprowadzi Cię do mocnego fundamentu dalszych działań.

Dla kogo pragnę zaaranżować przestrzeń?

Po pierwsze, jeśli kupiłeś i przygotowujesz mieszkanie dla siebie, sprawa jest oczywista, z kim będziesz się konsultować 🙂

Po drugie, jeśli kupiłeś i przygotowujesz mieszkanie dla dzieci/rodziców/dziadków? Myślę, że już na samym początku powinieneś wyznaczyć granicę, do której decydujesz o aranżacji i wykończeniu, a kiedy decyzje przejmuje przyszły lokator.

Po trzecie, jeśli kupiłeś i przygotowujesz mieszkanie pod wynajem, roztacza się przed Tobą seria dodatkowych pytań:

  • ma to być mieszkanie studenckie; rodzinne; czy jak to popularnie jest ujmowane w ogłoszeniach wynajmujących „mieszkanie dla spokojnej osoby pracującej”?
  • na jak długo robimy remont – czyli kiedy będzie trzeba znów „odświeżyć”?
  • w związku z grupą docelową najemców – jaki standard chcemy oferować czyli materiałami z której półki cenowej chcemy wykończyć lokal?Zróbmy remont! Tak.. ale o co mi tak właściwie chodzi? 2

Pomysł dewelopera a moje potrzeby?

Każde mieszkanie w stanie deweloperskim posiada zaplanowany układ koncepcyjny czyli sugestie gdzie co powinniśmy w nim mieć. To bezpośrednio wpływa na rozmieszczenie gniazdek elektrycznych, funkcyjnych (np. internetowe) źródeł światła i oczywiście całej instalacji wod-kan. Czy jest to plan najbardziej efektywnego i „właściwego” rozmieszczenia, któremu powinniśmy się podporządkować? Tego nie wie nikt oprócz nas samych, ponieważ tylko sami znamy własne nawyki, przyzwyczajenia i potrzeby.

Zróbmy remont! Tak.. ale o co mi tak właściwie chodzi? 3


Jak bardzo wnikać w szczegóły – czyli czy w ogóle zauważę różnicę?

Wyobraźmy sobie, że w szale remontowo decyzyjnym nagle znajdujemy się w sytuacji, która sprawia iż mamy wrażenie zbytniego przywiązania do detalu. Np. Przychodzi nam zaplanować szafki znajdujące się w kuchni. Mamy standardowy blat o wysokości 86cm. I nagle łapiemy się na sytuacji, że zastanawiamy się czy trzy szuflady znajdujące się pod nim powinny mieć wysokości 2x 20cm i 1x40cm czy czasem aby nie będziemy potrzebować 2×19 i 1×42. Właściwym pytaniem jest czy w ogóle zauważymy różnicę lub czy aż do takiego stopnia jesteśmy w stanie przewidzieć i zaplanować jakie produkty będą tam przechowywane? Bez trudu odnajdziemy w procesie remontu dużą ilość takich dylematów więc warto jest mieć w pod ręką kogoś kto sprowadzi nas na ziemię.

Zróbmy remont! Tak.. ale o co mi tak właściwie chodzi? 4


Ile mija czasu od jednego remontu do drugiego?

Podczas budowania planu finansowego i decydowania o doborze materiałów, warto poradzić się fachowca i dowiedzieć się np. jak się ma gwarancja producenta do finalnej trwałości
np. podłogi? Bardzo szybko może okazać się, że inwestując pieniądze inaczej na długiej przestrzeni czasu możemy sporo zaoszczędzić.

A jak za 2 lata mi się już znudzi?

Moda się zmienia, nasze potrzeby i oczekiwania również. Technologia materiałowo wykończeniowa również nie śpi. Jak więc dobrze przeprowadzić remont na 10 – 15 lat? Przygotowując całą podstawową koncepcję aranżacji można zaplanować cała przestrzeń tak, aby po jakimś czasie całkowicie ją odmienić zmieniając jedynie kilka detali – kolor jednej ściany, zamiana firan na rolety, zamiana stołu na ladę z hokerami – możliwości jest mnóstwo.

Zróbmy remont! Tak.. ale o co mi tak właściwie chodzi? 5

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook